8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما دفترچه سوالات آزمون ارشد سال های گذشته - مصاحبه با نفرات برتر کنکور ارشد

دفترچه سوالات آزمون ارشد سال های گذشته

تاریخ ثبت نام ارشد سال 95،سوالات ارشد سراسری سال 95،منابع ارشد سراسری سال 95،کنکور ارشد سراسری 95

مصاحبه با رتبه 5 رشته هوافضا و كارنامه و ريز نمرات آن

مصاحبه با رتبه 5 رشته هوافضا

 1389/11/19
مصاحبه شونده  :  مریم شکری
موضوع مصاحبه : مهندسی مکانیک
خلاصه  :  ضمن معرفی کامل خودتان بفرمایید در چه رشتهای وگرایشی، کدام مقطع و در کدام دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟
  

مریم شکری هستم رتبۀ 5 کارشناسی ارشد سال1389 که در حال حاضر در رشتۀ هوافضا، گرایش پیش رانش، درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

در روزهایی که تا کنکور کمتر از یک هفته باقی مانده  است، هیچ چیز نشاط آورتر از شنیدن صحبت‌های کسانی که کنکورکارشناسی ارشد سال ‌گذشته برایشان یک خاطرة شیرین شده است، نیست.
در این شماره میهمان صحبت‌های گرم و صمیمی سرکار خانم مهندس شکری بودیم تا از کنکور سال گذشته برای داوطلبان  کنکور کارشناسی ارشد امسال بگویند. 

ضمن معرفی کامل خودتان بفرمایید در چه رشته‌ای وگرایشی، کدام مقطع و در کدام دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟
مریم شکری هستم رتبۀ 5 کارشناسی ارشد سال1389 که در حال حاضر در رشتۀ هوافضا، گرایش پیش رانش، درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

 


در مقطع کارشناسی، دانشجوی کدام دانشگاه بودید؟
ورودی سال84 رشتۀ هوا فضا در دانشگاه علوم تحقیقات تهران بودم.

چی شد که عزمت رو برای ارشد جزم کردی؟
ابتدا که وارد مقطع کارشناسی شدم و تعداد ترم‌ها رو دیدم، فکر می‌کردم که در این مدت طولانی خیلی چیزها یاد میگیرم و به قول معروف یه پا دانشمند میشم اما وقتی کم‌کم این دوره رو به اتمام بود متوجه شدم که هنوز باید خیلی چیزها رو یاد بگیرم. این طور شد که تصمیم گرفتم حتماً ادامه تحصیل بدم.

از چه زمانی تصمیم گرفتی در آزمون ارشد شرکت کنی؟
ترم 7 که بودم با اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد مشورت و تصمیم گرفتم که شروع به جمع آوری منابع و اطلاعات کنم.از افرادی که رتبه‌های خوبی کسب کرده بودند و منابع و نحوۀ آزمون را خوب می شناختند کلی پرس و جو و تحقیق کردم.

از همان زمان هم به طور جدی خواندن رو شروع کردید؟نه.من از اواخر تابستان سال88 شروع به خواندن کردم چون تا قبل از آن روی پروژه ام کار می کردم.

احساس نکردی آن موقع برای کنکور دیر است؟
نه.چون خیلی دقیق برنامه ریزی کردم و تمام منابع و مطالب مورد نیاز رو از قبل آماده کرده بودم و می دانستم که باید چگونه و از کجا شروع کنم. راه کاملاً برایم روشن بود.

روزی چند ساعت درس می خواندید؟
اساساً در برنامه ریزی ام ساعت ثابتی را تعریف نکرده بودم و سعی کرده بودم که برنامه‌ام منعطف باشد .مثلاً اگر طوری می‌شد که یک یا دو روز نمی‌توانستم درس بخوانم برای جبران آن نیز فکر کرده بودم.

 

آیا در درسی هم ضعفی هم داشتید؟
بله در برخی دروس نظیر سازه کمی ضعف داشتم.

اتفاق افتاد که  در حین خواندن برای کنکور خسته شوید یا به اصطلاح وسط راه کم بیاورید؟
بله.خیلی.وقتها مخصوصاً وقتی که درس ریاضی مهندسی را می خواندم. چون خیلی فرّار بود و خیلی زود احساس می‌کردم فراموش کرده‌ام. در چنین مواقعی من و دوستم که  هماهنگ باهم درس می خواندیم یکدیگر را دلداری داده و به ادامۀ راه تشویق می کردیم. ضمناً ما وقتی هم برای توقف نداشتیم چون من و یکی از دوستانم به صورت اشتراکی کتابها را تهیه کرده بودیم و از قبل قرار گذاشته بودیم که هر کتابی چه مدت زمانی نزد کدام یک باشد و می دانستیم که باید آخر هفته آن کتاب را به دوست خود بدهیم پس ناچار بودیم آن را خوانده و خوب بفهمیم.

اگر زمان به عقب بر می گشت آیا باز هم همین مسیر رو طی می‌کردید؟

بله باز هم همین برنامه ریزی و جمع آوری همین منابع را انجام می دادم؛ چون من حدود یک و نیم سال برایش وقت گذاشته بودم  و می دانستم که جواب می دهد.

توی این مدت تفریح هم داشتی؟

بله .اساساً برنامه ریزی ام طوری بود که بتوانم آخر هفته‌ها را تفریح کنم.

آیا آزمون ارشد تغییر اساسی ‌در زندگی ات ایجاد کرد؟
احساس می کنم بزرگتر شده‌ام.

از چه کتاب ها و منابعی  بیشتر استفاده کردید؟ کمی دوستانتان را در این زمینه راهنمایی کنید.بستگی به وضعیت درسی و مهلت باقیمانده تا کنکور دارد.مثلاً برای درس ریاضی مهندسی ، کتاب نصیر را توصیه می کنم.

جزوۀ معادلات دیفرانسیل مهندس کریمی نیز منبع مفیدی است.

در دورۀ کارشناسی چگونه دانشجویی بودید؟بسیار با انگیزه درس می خواندم و معمولا جزء نفرات برتر کلاس بودم.

 چه چیز هایی باعث می شد که برای قبولی انگیزه داشته باشی؟تشویق های خانواده.به ویژه مادرم.

شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور نصیر تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟
خیلی.چون استاد درس ریاضی مهندسی(مهندس کریمی) شور و انگیزۀ خاصی به بچه ها داده، سبب می شدند که  دید بچه ها  نسبت به کنکور ارشد و اساساً طریقۀ نگرش به سوالات تغییرکنه. به نظر من نحوه خواندن درسها برای کنکور کارشناسی ارشد با کنکور سراسری کاملا متفاوت است بخصوص درس ریاضی مهندسی که برای حل سوالات‌‌ ‌آن باید به تمامی مباحث درس ریاضی که تا حالا خوانده‌ایم تسلط داشته باشیم، بنابراین طی پرس و جویی‌که انجام دادم دریافتم که کتاب ریاضی مهندسی نصیر، با اینکه خیلی حجیم به نظر می رسه ولی جامع ترین و خلاصه‌ترین منبع برای ریاضی مهندسی بود و آقای کریمی هم که نویسندۀ این کتاب هستند ، کاملا به  نحوۀ تدریس و تست زنی این درس تسلط دارند بنابراین چون دغدغۀ خواندن این درس را داشتم در کلاس ایشان شرکت کردم. 
 

اگر قرار می شد بار دیگر در کنکور شرکت کنید، آیا  باز هم به مجموعۀ نصیر اعتماد می کردید؟بله به طور حتم چون خودم نیز در تحقیقاتم برای ارشد خیلی راجع به نصیر شنیده بودم.

آیا پارسال در این ایام استرس داشتی؟و اصلاً نگران قبول نشدن بودی؟
بعضی وقت ها خیلی نگران می‌شدم چون نزدیک 2سال از زندگی ام را صرف برنامه ریزی و درس  کرده بودم و می‌ترسیدم نتیجه نگیرم.

برای داوطلبین کنکور امسال چه توصیه‌ای دارید؟اول از همه، سوالات حداقل پنج سال گذشتۀ کنکور را تهیه کرده و خوب در آنها دقت کنند. سوالات را تفکیک کنند و ببینند از هر مبحثی چه تعداد و چگونه سوال طرح شده است. با این کار می توانند راه خود و آن کاری را که لازم است انجام دهند مشخص کنند. با این شیوه  می فهمیم که برای هر مبحثی چه مدتی لازم است اختصاص داده شود. مثلاً از درس ترمودینامیک که درس نسبتاً حجیمی است طی سالهای اخیر تنها 1سوال آمده است در نتیجه من نیز وقت زیادی برای خواندن آن اختصاص ندادم.

ضمناً درس را طوری بخوانند که خوب متوجه شده و درک کنند. من وقتی درسی را یادگرفته تلقی می کنم که بتوانم بعد از خواندن آن درس مطالب را در قالب 2یا3صفحه خلاصه نویسی کنم.

از حال و هوای پارسال خود در این روزها برای دوستانتان بگویید
درس ها رو تمام کرده بودم و مشغول تست زدن بودم .ضمن اینکه مجبور بودم تا این زمان کتابها را مطالعه کرده و به دوستم بدهم. احساسم این بود که  تمام مطالب را فراموش کرده ام و اصلاً امسال قبول هم نمی شوم. ولی بازهم با تشویق‌های خانواده و دوستان ادامه می دادم.

 

برنامه ریزی شما برای درس زبان  چگونه بود؟
هرروز حدود 20واژه از کتاب 504 را مطالعه می کردم. البته سر جلسۀ امتحان وقت کم آوردم و نتوانستم زبان جواب دهم.

 

آیا مکان خاصی را برای مطالعه در نظر گرفته بودید؟(یک توضیح مختصر راجع به مکان مطالعۀ مناسب برای دانشجویان بفرمایید.)؟من بیشتر در منزل و اتاق خودم درس می خواندم و معتقدم که هرجایی که آرام و ساکت باشد می شود درس خواند.البته اگر داوطلبین بخواهند همیشه در یک جای ثابت درس بخوانند خسته می شوند که می توانند در این حالت مکان مطالعۀ دیگری را انتخاب کنند. ولی معمولاً همان منزل را توصیه می کنم.

در مورد رشته و گرایش قبولی خود یک توضیح مختصر بفرمایید؟
کلاً رشتۀ هوا فضا شامل پنج گرایش می شود:

آیرودینامیک، فضا، پیش رانش، سازه و مکانیک پرواز.

گرایش پیش رانش به طراحی و تحلیل اجزای موتور می پردازد.

آیا تصور چنین رتبه ای را داشتی؟ برای خودت چه رتبه‌ای را در نظر گرفته بودی؟
بله روزهای اولی که شروع به خواندن کرده بودم فکر می کردم که رتبه ام تک رقمی شود، اما در اواخر که حجم درسها را می‌دیدم حس می کردم اصلاً امسال قبول هم نشوم.

 

در رسیدن شما به این موفقیت چه کسانی سهیم هستند؟
خانواده

عامل موفقیت خودتون رو بیش از هرچیزی چه می دانید؟
اینکه خودم واقعاً می خواستم که موفق بشم.

آیا از شیوۀ خاصی در تست زنی استفاده می کردید؟
بله.حذف گزینه هایی که مطمئن بودم صحیح نیست و تحلیل و حتی حل گزینه هایی که احتمال می دادم پاسخ صحیح باشد.

در هفتۀ پایانی کنکور چطور درس میخواندی؟ در این ایام  چه توصیه ای برای داوطلبین امسال داری ؟
تست می زدم.توصیه می کنم داوطلبین امسال نیز در این ایام پایانی تمام وقت خود را صرف تست زنی و مرور نکات تست‌ها و خلاصه هایی که قبلاً نوشته اند بکنند.

از شب قبل از کنکور برای دوستانتان بگویید
همۀ خانواده آن شب استرس داشتند اما من بدون کوچکترین استرس آن شب را به راحتی استراحت کردم تا فردا به خوبی در جلسه حاضر شوم.

در زمان اعلام نتایج اولیۀ برای انتخاب دانشگاه با کسی هم مشورت کردی؟آن ایام چگونه گذشت؟
در آن روزها تازه استرس گرفته بودم و از آنجا که در ساعات اولیه  نمی‌توانستیم نتایج را مشاهده کنیم واقعاً نگرانتر می‌شدم اما وقتی که ساعت3 بعد از نیمه شب رتبه‌ام را از دوستم شنیدم هیجان زده شدم.برای انتخاب دانشگاه که  تردیدی نداشتم فقط بین دو گزینۀ پیش رانش و آئرودینامیک مردد بودم که پس از مشورت با اساتید متوجه شدم که به نوعی می‌توان گفت گرایش آئرودینامیک زیرمجموعه‌ای از گرایش پیش رانش است و به همین جهت پیش رانش را انتخاب کردم.

آیا به نظر شما دانشگاه محل تحصیل خیلی مهمه ؟تاچه اندازه در آینده تأثیر گذار خواهد بود؟
نه زیاد. هرکس که برای رسیدن به اهدافش تلاش کند به طور حتم موفق هم میشود.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید.
اصل این نیست که کمیت مطالعه زیاد باشه، بلکه  مهم آن است که با کیفیت مطالعه کنیم.درواقع اگر ما 100درصد مطالب را نخواندیم مهم نیست بلکه باید آنچه را که خوانده‌ایم 100درصد فهمیده باشیم.

اگر  خاطره‌ای به یاد ماندنی در مورد کنکور کارشناسی ارشد در ذهنتان است برای خوانندگان نشریه بفرمائید بعد از کنکورسال88 که به صورت آزمایشی در آن شرکت کرده بودم با خدای خودم عهد بستم که من تمام تلاشم  را صرف کنم و خداوند نیز من را برای شرکت در آزمون سال آینده یاری کند و در کنار این عهدم  یک دوره ختم قرآن شروع کردم تا برای سلامتی امام زمان(عج) خوانده و به ایشان هدیه کنم. نتیجه این شده بود که من هر روزم را با قرآن شروع می کردم که باعث می شد برنامه هایم خیلی خوب و دقیقتر پیش رفته و به لطف خدا نتیجه ای را که دنبالش بودم کسب کنم.

با تشکر از سرکار خانم مهندس شکری و آرزوی موفقیت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد برای تمام شما عزیزان و خوانندگان نشریه ره‌آورد نصیر 

مصاحبه از: خانم نادری
منبع :سایت نصیر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 13:44  توسط ارشد سراسری  | 

مصاحبه با رتبه 1 کامپیوتر سال 90(به همراه کارنامه و ريز نمرات)

مصاحبه با رتبه 1 کامپیوتر سال 90 از موسسه کارشناسی ارشد نصیر(به همراه کارنامه)

 1390/04/18
مصاحبه شونده  :  هادی مردانی کمالی
موضوع مصاحبه : مهندسی کامپیوتر
خلاصه  :  مثل اینکه رتبه یک در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و مرکز خدمات آموزشی نصیر موروثی شده است امسال نیز در نهایت اقتدار مهندس جوان، هادی مردانی رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد سراسری گرایش معماری کامپیوتر را از آن خود کرد و برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و همچنین مرکز خدمات آموزشی نصیر افزود. نزدیک 6ماه پیش بود که با مهندس جوان دیگری به نام رضا اکبر در همین مکان به صحبت نشستم تا از کنکور و رتبهای که کسب کرده برای خوانندگانمان سخن بگوید در آن زمان هرگز فکر نمیکردم که سال بعد نیز روی همین صندلی میزبان دوست و همدانشگاهی رضا اکبر باشم دو جوانی که به گفته خود شباهتهای بسیاری به یکدیگر دارند و حالا این شباهتها با رتبه 1 یک هردو در کنکور ارشد تقریبا یک اتفاق نادر را رقم زده که همه ما را به خصوص این دو همدانشگاهی را خوشحال کرده است.

ضمن تشکر از این دو دوست صمیمی و تبریک ویژه به جناب آقای مهندس هادی مردانی به سبب کسب رتبه یک شما خوانندگان عزیز را به مطالعه این مصاحبه گرم و صمیمی دعوت می‌کنیم.:
ضمن معرفی خودتان بفرمایید چه رتبه ای در چه رشته‌ای از کنکور کارشناسی ارشد کسب نموده اید

هادی مردانی کمالی هستم رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد گرایش معماری کامپیوتر(سخت افزار) فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و داوطلب کلاسهای کارشناسی ارشد نصیر
آیا فکر میکردی رتبه یک شوی؟
 راستش بعد کنکور  خیلی اظهار نظر راجع این مسئله مشکل بود چون امسال خیلی کنکور سخت بود به خصوص درسهای مشترک  سئوالها یک کم اذیت می کرد.

مثل درسهای معماری و ساختمان داده واقعا سخت بودن  من هم در درس  معماری قوی بودم ولی درسرجلسه  اذیت شدم و سیستم عامل هم سخت بود از کنکورکه  بیرون اومدم نامید ترین آدم دنیا بودم و واقعا هیچ حسی نداشتم و فقط این فکر و می کردم که چه واحدی رو برای سال دیگه نگه دارم البته روز دوم کنکورخیلی بهتر بود.  من همیشه ریاضی و دروس تخصصی نقطه قوتم بود و باز ریاضی رو خوب دادم

روز دوم تخصصی ها رو که زدم خوب بود یه خورده آروم شدم  ولی هرگز انتظار نداشتم که چنین رتبه ای کسب کنم و فقط انتظار داشتم که رتبه دورقمی بیارم ودانشگاه صنعتی شریف قبول بشوم .
•چطور شد که تصمیم گرفتی ادامۀ تحصیل بدی؟
حتی از موقعی که دوران ابتدایی درس می خوندم دوست داشتم تا بالاترین مقطع درس بخونم همون موقع هم دوست داشتم تا دکترا درس بخونم
•از چه زمانی تصمیم گرفتی در آزمون ارشد شرکت کنی؟
من اصلا قصد نداشتم 4 ساله درسمو تموم کنم و کنکور بدم ولی خوب وقتی کم کم پیش رفتم دیدم دور از دسترس نیست.  تقریبا از بهمن ماه پارسال عزمم رو جزم کردم که برای آزمون 90 شرکت کنم و تصمیم گرفتم از همان موقع هم درس بخونم
آیا سال گذشته هم در کنکور شرکت کرده بودی؟سال 89 هم بصورت آزمایشی ثبت نام کردم ولی خوب شرکت نکردم
درس خواندن رو از چه زمانی شروع کردی؟
درس خوندن به صورت جدی از شهریور شروع کردم ولی اگه بخوام توضیح دقیقتری بدم،  درسهای ریاضی رو از مرداد شروع کردم چون زمان زیادی از پاس کردن اونا تو دانشگاه میگذشت و دوست نداشتم با استرس خوندن درسی که نسبت بهش تسلط کمتری داشتم رو از شهریور شروع کنم به همین علت ریاضی‌‌ها رو تابستون خوندم که یه ذره راحتتر بتونم درسا رو ادامه بدم .

شهریور ماه دیگه خیلی جدی شروع کردم به درس خوندن فکر میکردم که دیگه دیر شده چون واحدهای درسی دانشگاه یعنی درحدود 15واحد درسی  هم داشتم به همین علت ترس این رو داشتم که شاید دیر شروع کردم ولی خوب همه درسها رو هم  نمره خوبی گرفتم.
روزی چند ساعت درس می‌خواندی؟
به طور میانگین روزی 6تا 7 ساعت درس می‌خوندم ولی خوب این ثابت نبود روزایی می شد که شاید یک ساعت درس میخوندم ولی روزهایی هم بود که مثلا شبم به صبح وصل می‌شد و کاملا بستگی داشت به اینکه در چه حال و هوایی باشم و چه حسی داشته باشم بعضی روز ها کاملا خسته بودم و حس درس خوندن نبود و بعضی روزها هم با انرژی بودم و حسش بود

ولی از روز اول شهریور تا روز کنکور فکر نکنم روزی بود که اصلا درس نخونده باشم مثلا روزهایی بود که واقعا دوست نداشتم درس بخونم و سراغ کتاب برم ولی میرفتم یک درس تکراری که کامل بلد بودم رو میخوندم که لااقل این فکر تو ذهنم بوجود نیاد که امروز درس نخوندم و بگم که فردا میخونم و فردا دوباره بگم حسش نیست فردا میخونم و همینطور چند روز عقب بندازم چون به طور طبیعی اگر شما چند روز درس نخونید واقعا بعدش دوباره شروع کردن به درس سخته

همه چی عادته و من عادت کرده بودم که درس بخونم و روزهایی که دیگه حسش نبود درسهایی رو میخوندم که بلد بودم تا خسته نشم و از درس زده نشم
آیا در درس خاصی ضعف داشتی؟درسهایی مثل ساختمان داده و سیستم عامل نمیتونستم باهاشون برخورد خوبی داشته باشم و بیشتر ضعف داشتم البته سیستم عامل بیشتر و تو کنکور هم از 6سئوال هیچ سئوالی رو جواب ندادم .
اتفاق می‌افتاد در حین خواندن برای کنکور خسته شوید و حوصله درس خواندن نداشته باشید؟
اتفاق که زیاد می‌افتاد خسته شم و اصلا حوصله درس خوندن نداشته باشم در چنین مواقعی فقط درسهایی که بلد بودم رو تکرار میکردم به خصوص درسهای ریاضی چون اگه یه مدت نخونی از فکرت میپره به دلیل فرمولی بودن اینکار دوفایده داشت هم اینکه درسهایی که بلد بودم یک دوره کرده بودم و بیشتر تسلط پیدا می کردم و هم اینکه اوقاتی که حس درس خوندن نبود رو تلف نکرده بودم و از درس خوندن جدا نشده بودم.
اگر زمان به عقب بر می گشت چه کاری در دوران آمادگی برای کنکور انجام نمی دادید و چه کاری را بیشتر انجام میدادید؟اگه روز قبل از کنکور از من این سئوالو می‌پرسیدید می‌گفتم وقت بیشتری روی سیستم عامل میگذاشتم ولی الان راضی‌ام چون بالاتر از رتبه یک دیگه نمی‌تونستم بشم:)
از چه کتاب ها و منابعی  بیشتر استفاده کردید؟

در مورد ریاضی،از کتابهای آقای کریمی استفاده می‌کردم و واقعا لذت می‌بردم . وقتی این کتاب رو میخوندم واقعا هیچ کمبودی احساس نمی کردم.

و توی دروس مشترک وقتی کلاسهای دکتر اجلالی رو می رفتم دیگه هیچ نقصی نداشتم وقتی با شک و شبه‌ای روی یک مسئله به کلاس میرفتم در انتهای کلاس میدونستم دیگه اون موضوع کاملاً برام روشن میشه

مدارهای الکتریکی مهندس کهن نقش بسزایی در ایده داشتن در این درس و آشنایی با تکنیک های سریع حل مدار داشت همچنین از  جزوه‌های اساتید نصیر آقای کارگهی  در درس نظریه زبان ها و آقای  سید جوادی  در درس طراحی الگوریتم استفاده کردم که من حیث المجموع از کیفیت عالی برخوردار بودن .

اگه بخوام بگم سه تا درس رو از نظر زمانی کمتر خونده باشم  یکی مدار  منطقی که سرکلاس آقای اجلالی میرفتم  , الکترونیک دیجیتال و وی ال اس آی که دروس تخصصی هستن که اغلب بچه ها  توش ضعف دارن , یعنی مشکلی که بچه ها تو رشته معماری دارن میشه گفت دروس تخصصیه !من به شخصه نمونه کارنامه زیاد دیدم که خیلی از بچه‌ها شاید ریاضی و دروس مشترک رو  خوب میزنن ولی همشون دروس تخصصی رو سفید گذاشتن چون ترس دارن از رفتن به طرف درسهایی مثل مدار مثل الکترونیک دیجیتال و وی ال اس آی که تقریبا همه تو یک سطح هستن و همه پایشون مدار الکتریکی و مدارالکترونیکی هستش ولی واقعا مهندس کهن در درس مدارالکتریکی و دکتر نیکوبین در دروس الکترونیک دیجیتال و  وی ال اس آی که خیلی هم همینجا ازشون تشکر میکنم ایشون عالی بودن و چیزی در تدریس کم نگذاشتن که شاید 66.7 درصد در این دروس گواهی بر این مدعاست که باز هم از هر دو این عزیزان تشکر میکنم .

در دورۀ کارشناسی ات چه جور دانشجویی بودی؟

دردوره کارشناسی یک دانشجوی معمولی بودم ولی بعضیا  منو درسخون صدا میکردن ولی اصلا راجع خودم اینجوری فکر نمی کردم:)

و اصلا برای نمره درس نمی خوندم و هدفم تنها یادگیری دروس بود.

چه چیز هایی باعث می شد که برای قبولی انگیزه داشته باشی؟
اوایل فکر میکردم که سربازی معاف می شم انگیزه خیلی خوبی بود و همینطور هدفی که همیشه برای زندگی خودم داشتم و اون  این بود که مدارج علمی رو طی کنم و تو بهترین دانشگاه درس بخونم ، اینها خیلی بهم انگیزه می‌داد.

شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور نصیر تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟
3 کلاسی که استفاده کردم یعنی مدار الکتریکی , مدارهای منطقی و معماری  واقعا خیلی خیلی تاثیر گذار بود و خیلی خوب بود , در این مورد من در 2 درس از این 3 درس که در نصیر بودم یعنی مدار الکتریکی و مدارهای منطقی تست های کنکورش را به طور کامل درست زدم .

•اگر قرار می شد یکبار دیگر در کنکور شرکت کنید،  آیا مجموعۀ نصیر را انتخاب می کردید؟
با کادر مجربی که نصیر از اونها استفاده می‌کنه و محل برگزاری کلاسها که در دانشگاه خودمون بود و کلا کیفیت بالای آموزشی در نصیر حتما اینکارو می‌کردم . شرکت در کلاسهای نصیر رو به همه دوستانم هم توصیه کردم
آیا نشریه ره‌آورد نصیر رو مطالعه می‌کردید؟ مطالب اون چطور بود؟
خود نشریه کمتر به دستم میرسید ولی مطالب اون که روی سایت قرار می‌گرفت که شامل مصاحبه‌ها بود رو بارها بارها مطالعه می‌کردم و انرژی مثبت  می‌گرفتم و هروقت که از درس خوندن خسته می‌شدم با خوندن  اونها دوباره انرژی می‌گرفتم و با شدت درس می‌خوندم.

در‌آن ایام تفریح هم داشتی؟
یه سری از آدمها تک بعدی هستند یعنی فقط درس میخونن و تفریحی ندارن

ولی من آدمی هستم که با دوستانم بیرون میرفتم و تفریح داشتم حتی باز‌ی‌های کامپیوتری هم انجام می‌دادم تا کاملا روال عادی داشته باشم واز استرس درس خوندن بدور باشم.

البته روزهایی که دانشگاه میرفتم هم خیلی خوب بود که با دوستان خوب خودم بودم و  از خستگی درس خوندنم بسیار کم میکرد.

وقتی درس می‌خوندم فقط تمرکزم روی درس بود و وقتی تفریح میکردم دیگه فکر درس نبودم فقط تفریح میکردم تا افکار منفی از ذهنم پاک شه و یک آدم پر از انرژی بشوم

در پایان در ابتدا از پدر و مادر عزیزم که همه ی شرایط عالی و موردنیاز رو در طول دوره ی آماده سازی کنکور برای من فراهم کردند و از هیچ لطف و محبتی بر من دریغ نکردند سپاس گزارم و دستان پرمهرشان را می بوسم , همچنین از آقای دکتر اجلالی و همچنین آقای مهندس کهن به خاطر زحمات ارزشمندشان در ارائه مطالب در این دوران و همچنین آقای دکتر تحسیری که لطف بسیار زیادی در دانشگاه در ترم منتهی به کنکور به من داشتن تشکر می‌کنم .

از آقای دکتر اجلالی تشکر ویژه می‌کنم چون امثال ایشون بسیار کم هستند و بدون هیچ تعارفی شخصیتی نمونه از  نظر اخلاق و رفتار و همچنین ممتاز از نظر علمی  هستند

با تشکر از همه شما عزیزان در مجموعه نصیر و آروزی موفقیت بیش از پیش برای شما و همچنین تمامی داوطلبان و دانشجویانی که امسال داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هستند. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 13:40  توسط ارشد سراسری  | 

مصاحبه با رتبه 10 علوم کامپیوتر - کنکور کارشناسی ارشد سال 87

آیا سابقه شركت در كنكور ارشد رو داشتی یا سال اول بود كه شركت میكردی؟ اگر جوابت مثبته، کنکورای قبل چطور بود؟!
پارسال مهندسی شرکت کرده بودم ولی چون رتبم خوب نشد امسال تصمیم گرفتم علوم کامپیوتر امتحان بدم

در صورت تمایل بگو کارشناسیت رو کدوم دانشگاه بودی و وضعیت تحصیلت چطور بود؟
دانشگاه اصفهان و معدلم هم گه گفتم . 15/93 ( البته ایشون معدلشون رو 16/26 گفتن ولی این مربوط به سال قبل بوده! ولی توی کارنامه 15/93 زده شده)

آیا قبول داری کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کار بچه هایی هست که توی دانشگاه های طراز اول درس خوندن و پایه قوی دارن... و بقیه بهتره به آزاد و اینا راضی باشن؟!
دانشگاه ما جزو دانشگاه های طراز اول نبود - نه این طور نیست این فقط به خودم آدم بستگی داره.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:34  توسط ارشد سراسری  | 

مصاحبه با رتبه 8 آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مصاحبه شونده : علی اکبر درگی- رتبه 8مکانیک
خلاصه : " نتيجه کنکور بسيار فراتر از انتظارم بود..."


خودتان را معرفی کنید.

علي اکبر درگي، متولد 1/7/64 ، شهر کرج و ساکن کرج هستم. به خاطر مصادف بودن روز تولدم با شروع سال تحصيلي، معمولاً تولدم يادم نمي مونه. ابتدايي را در دبستان شهيد نيک نژاد واقع درگلشهر غربي کرج گذراندم. بعد از پايان دوره ابتدايي به همراه يکي ديگه از دوستانم براي اولين بار در تاريخ مدرسه­مان در امتحان تيزهوشان قبول شديم. در نتيجه تا پايان دبيرستان در مرکز شهيد سلطاني کرج تحصيل کردم. سال 82 هم وارد دانشگاه شدم. دانشگاه صنعتي شريف، رشته مکانيک. در کنکور کارشناسی ارشد 86 هم رتبه 8 مکانيک را کسب کردم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت 23:59  توسط ارشد سراسری  | 

مصاحبه سایت اختصاصی موسسه ماهان با مهدی رضایی رتبه 2 فیزیک دریا

1- لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که در کنکور سراسری كارشناسي ارشد  سال 86 چه رتبه ای کسب کردید؟

مهدی رضایی هستم و در آزمون ارشد سال 86 رتبه 2 فیزیک دریا را کسب کردم.

2- از چه دانشگاهی مدرک کارشناسی گرفتید؟

دانشگاه تربیت معلم تهران واحد حصارک کرج

3- چرا این رشته را انتخاب نمودید؟

علاقه به فیزیک در حد گرایش­های تخصصی

4- در امتحان كارشناسي ارشد با این رتبه چه درصدهایی را زده بودید؟

زبان %42 ریاضی 48% فیزیک %54

5- آیا در کنکور کارشناسی هم رتبه داشته اید؟

رتبه جالبی نبوده

6- به نظر شما عامل اصلی موفقیت اشخاص در کنکور چه مواردی هستند؟

برنامه­ریزی مؤثر و استفاده از منابع و کلاسهای معتبر و پشتکار و هدف چندتا از عوامل اصلی موفقیت افراد در کنکور کارشناسی ارشد هستند.

7- شما چه مدتی خود را برای کنکور آماده کردید؟ از کی شروع کردید؟

از تابستان شروع کردم و هدفم کسب رتبه تک رقمی بود.

8- شیوۀ برنامه ریزی و کار شما در این مدت چگونه بود؟

استفاده مناسب از تمام اوقات در کنار پرداختن به فعالیتهای دیگر.

9- به نظر شما متقاضیان کنکور باید به چه نکاتی توجه کنند؟

دقت در انتخاب منابع مناسب درسی و کلاسها و آموزشگاه معتبر

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت 23:58  توسط ارشد سراسری  | 

 
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به بانک سوالات ارشد می باشد <-www.banksoallat.com->.